10 Nisan 2012 Salı

Bahçe-Teras Hazırlıkları 3   Evde kırıla kırıla takımdan bir-iki tanesi kalmış bardaklarınız vardır...Bu arkadaş da onlardan biriydi..

Aldık kendilerini dekoratif cam süsler vardı elimde..akvaryumda,çiçek dibinde duran, onları bardakların etrafına japon yapıştırıcısı ile tek tek destekleyerek yapıştırdım.Hatta bazı camların arkasına peçete tutkalı ile peçetelerden kestiğim motifleri yapıştıdım...Arkada görünen mavi papatya gibi:)Sonrada derz dolgusu ile aralarını doldurdum...
Sonuç bu...Renk renk ışıklar saçan bir kandilimiz oldu...
Bunlarda burada bahsettiğim kutuların kapakları.. Sünger fırça ile 3 kat boyanıp rölyef pasta ve stencil yardımı ile şekillendirildiler..Bu rölyef Pasta yanar dönerli bi renge sahip.Siyah zemin üzerinde kendini çok daha iyi gösterirdi eminim.


 Kenarlarıda mavi organze kurdela ile sarıldı..Mini mini panolarımız hazır.Gül1 arkadaşın sorusu; Rölyef Pasta nedir,nasıl oluyor ?

Sevgili gül, yukarıdaki gibi krem kıvamında bir materyal..Ahşap boyama malz.satan yerlerde mutlaka vardır. Çok değişik kullanım alanları var.Renkleride mevcut. Uygulamaya bağlı olarak kullandıktan 2-24 saat sonra donuyor...

Sevgilerimle...

6 yorum:

 1. Çok teşekkürler sorumu yanıtsız bırakmadığınız için o halde şekli bizim vermemiz gerekiyor :) bunlarda çok güzel olmus ii değerlendirmişsiniz kapakları üstteki mumluk harika ama etrafındaki camlarda hazır dimi ? çok soru soruyorum farkındayım :)

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim,evet ben stencil şablonlaıyla şekillendiriyorum,ama herzaman şablona gerek olmuyor,en kısa zamanda bir örnek daha yayımlayacağım,inş.Evet o camla hazır çiçekçilerde vb.file içinde de satılan dekoratif camlardan.

  YanıtlaSil
 3. Ben de aldım bundan geçenlerde:) Henüz deneme yapmadım ama senin kaktüs saksılarını ve kapaklarını:) görünce heveslendim...
  Ellerine sağlık canım.

  Bu arada, bebiş haberini de okudum, çok sevindim. Sağlıcakla kavuşmanızı nasip etsin Allah.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Ellerinize sağlık, yine harika şeyler yapmışsınız.
  Sevgilerle :)

  YanıtlaSil
 5. İkisi de süper olmuş.Ellernize sağlık.Mumluğu gece yakınca çok hoş görünmüş.

  YanıtlaSil
 6. Çok beyendim kandilinizi kapalıçarşıda çok beyendiğim kandillerin aynısını yapmışsınız ellerinize sağlık sevgiler

  YanıtlaSil